ŠIFRY

START

4 šifry, řešením každé z nich je jedno slovo. Z těchto čtyř řešení pak bylo třeba poskládat výsledné heslo, které tým zadal do Palainfa a dozvěl se polohu dalšího stanoviště.
PDF

DISKUSE K ŠIFŘEKaja  (TMA)
2. 2. 2024, 20:35
My jsmel louskli castecne B a cele A, tipovali jsme pro sebe KVET, KVIK, nebo KVIZ a snazili se dolustit aspon jednu sifru, abychom nemuseli tipovat. D nakonec nevzdorovalo dlouho, tam uz nas napdlo jen jedine slovo, tak jsme mohli vyrazit. Vsechny tri "vylustene" sifry se nam libily, chat bot uz trochu min. Chyba lavky a smetiste dejin nam byly objasneny az v cili:)
Danka  (org)
31. 1. 2024, 09:29
@Yenya Zatiaľ som nemala čas obrázky prekonvertovať na menší rozmer, časom ich pridám. Zatiaľ ich môžete obdivovať tu https://docs.google.com/document/d/1mz00kljjIV47p4AogcDyO6NBNFUBVsD_qNkEtLv8RGA/edit?usp=sharing
Yenya  (coredump)
30. 1. 2024, 20:12
Nemohla by tady pro příští generace v rámci zadání být vyvěšena i ta obrazová část šifry? My jsme teda z ní dali jen část, ale i to stačilo k postupu.
Vašek  (Katastrof technik)
28. 1. 2024, 21:59
Pěkný start. a,c,d padlo rychle, takže jsme měli K_AS a bojovali s pojmenováním obrázků, z nichž jsme měli jen třetí a čtvrtý (což teoreticky stačilo, ale nenapadlo nás, že by se to četlo ortogonálně). Takže jsme nakonec použili nesprávnou úvahu, že druhé slovo druhého obrázku je VÁLKA, a tipli KVAS.