REPORTÁŽE

DEVÁTÝ ROČNÍK (2020)

9. ročník ještě neproběhl a nikdo tedy zatím nenapsal žádnou reportáž.

OSMÝ ROČNÍK (2019)

Vojtíci: Polepili 2019
V následujícím textu nehledejte šifru. Hledejte v něm příběh o neobyčejném přátelství, neochotě zestárnout, bláznivých nápadech a o vrtuli v zadku, která lidem nedovolí na něm nečinně sedět. No neotáčejte se, orgové, mluvím o vás!

SEDMÝ ROČNÍK (2018)

Rychlý city: Rychlý city na Palapeli 2018
Zimní šifrovačka je fajn. Nejsem velkým příznivcem závodění na běžkách a v tom panuje v Nejnekvazi týmu pluralita divergentních názorů.

ŠESTÝ ROČNÍK (2017)

Chlýftým: Jak jsme se se Síbou vetřeli do Chlýftýmu
Párkrát už jsem se setkala se zásadním nepochopením toho, jak vznikají absurdní týmy podobné tomu našemu. Neznalí nám podsouvají účelovost takových sestav. Tak vám povím, jak to bylo.

PÁTÝ ROČNÍK (2016)

Hakrsex
Náš hvězdný tým ze TMOU jsme museli rozdělit. A ještě ke všemu se zrádný Glofunkt dobrovolně přejmenoval na Lišky ve vaně. Věrná část Hakresxu, ale držela při sobě a vydali jsme se na Palapeli 2016!
Corn Flakes: Jak šli Corn Flakes Palapeli 5
Palapeli máme rádi a chodíme naň od prvního ročníku, jen naše výsledky jsou rok od roku horší (4., 7., 11. a 16. místo). Nejvyšší čas to zlomit.

ČTVRTÝ ROČNÍK (2015)

Albert Stallone
Nemám ráda zimu. Hlavně tu bahnozimu s šedou oblohou. Takový dny bych nejradši trávila indoor, jenže když se nahlásíte jako náhradník na šifrovačku, co se odehrává v lednu, je prakticky jistý, že to od vás nebude jen symbolický gesto.

TŘETÍ ROČNÍK (2014)

Z 3. ročníku není k dispozici žádná reportáž. Buďto nikdo žádnou nenapsal, nebo již nejsou dostupné.

DRUHÝ ROČNÍK (2013)

kRUtýM: Jak jsme na Palapeli polapili bronz
Papa! Trochu netradiční pozdrav na úvod, že ano? Ne, úplně jsem se nezbláznil, jen jsem si vzpomněl na dvě poslední denní šifrovačky, které jsem absolvoval ve vybrané společnosti zvlášť oduševnělých spoluhráčů.
Albert Stallone
Začnu úvodem zdánlivě nudným a nepochopitelným. Ale úvodem užitečným. Aspoň pro mě. Když jsem si v pátek večer připravoval výstroj na Palepeli, zaboha jsem si nemohl vybavit, co jsem vlastně loni měl na sobě. A i kdybych si na to vzpomněl - vybavil bych si, jestli jsem byl se zvoleným oblečením spokojený?
Dogtopus
Palapeli - zimní lineární šifrovačka v okolí Brna, díky které se loni dal dohromady náš šifrovací tým Dogtopus, který ovšem letos startoval v dost omezeném počtu.
Farma zvířat
Palapeli se od jiných šifrovaček liší především dobou svého konání. Zatímco na všech ostatních máte alespoň nepatrnou šanci, že zrovna chytnete příznivé počasí, organizátoři Palapeli doufají ve sněhovou vánici a mrazy, a zatímco na všech ostatních máte alespoň nepatrnou šanci, že se budete moct ohřát u čaje v nějakém blízkém lokálu, organizátoři Palapeli si dávají záležet, aby trasa hry důsledně nevedla civilizací. Zní to děsivě? Ale je to skvělý!

PRVNÍ ROČNÍK (2012)

Chlýftým
Organizátoři to trefili dobře, termín se sešel s mými narozeninami, a když jsem se s Terkou domlouval na tom, jestli půjdeme, rozhodli jsme se, že ano a že to pojmeme jako netradiční oslavu a zakončíme to pak večer někde v restauraci.
JÁDRO
Ať se to líbí nebo ne, JÁDRO má stále dost energie na vymetání všech možných hráčských radovánek, takže bylo jasné, že ani nový lednový podnik, nota bene vyhlášený nějakými zelenáči, jen tak neunikne jaderné pozornosti.