ŠIFRY

2. ŠIFRA

PDF

DISKUSE K ŠIFŘEMartin Z.  (ŕjb)
7. 2. 2024, 19:06
Asi jsme hrozní googliči. Na příjmení jsme přišli hned, ale po sestrách Williamsových ne a ne najít další. Ale podle komentářů to zní jako náš problém, takže asi v pohodě. Ale trošku nás otravovala, i když princip se nám moc líbil.
Kaja  (TMA)
2. 2. 2024, 20:56
Kdybychom sli s Adamem Palapeli letos sami, tak existuje nenulova sance, ze na tehle sifre sedime jeste ted :) Napad prisel brzy, do cyklu nas tusim vpustily skrz muj pozitivni vztah k tenisu sestry Williamsovy, ale pak uz jsem se moc nechytala. Obecne nejsem milovnik tohoto typu sifer (vim, co chci, ale musim dohledat spoustu veci), ale pokud nejsou na hre prilis koncentrovane (coz si myslim, ze nebyly), je to okej. Jeste by me zajimalo, jestli jsme jako jedini zadali heslo KONSEL do palainfa...?
Petr  (O.H.L.A.)
30. 1. 2024, 08:31
Lol, jo tak, my jsme si tajenek nevšímali a luštili paralelně všechny křížovky, až jsme to měli a při čtení jsem si ani nevšiml, že ta jména v tajenkách nesedí k těm k jménům v křížovce :)
Ivo C.  (Albert Stallone)
29. 1. 2024, 21:22
Po těžké jedničce ještě těžší dvojka. Hledání společného principu zabralo, pořád jsme nemohli do šifry odnikud vniknout. Paradoxně nám pomohlo googlení erotických slečen s více jmény. Jak jsme přišli na princip, doluštění šlo relativně rychle.
Tíman  (org)
29. 1. 2024, 17:50
@Petr každopádně díky za potvrzení, že je to luštitelné i nez tohoto pozorování. Čekal jsem to, ale taky jsem čekal, že to dotčený tým dost zprudí. ?
Mike (TMA)  (TMA)
29. 1. 2024, 17:33
Odkazování: Řešení každé křížovky odkazovalo tajenkou na jedno z dalších příjmení použitých v šifře s jedním chybějícím písmenem který tvořil řešení. A čtyři z použitých tajenek na sebe odkazovaly a zacyklyly se. Zbylé dvě na sebe tajenkou odkazovaly navzájem. Dostali jsme se do stejného kolečka a poslední dvě utipovali, jak píšeš, běžnými příjmeními. Myslím, že Samuel L. tam pomohl nejvíc.
Petr  (O.H.L.A.)
29. 1. 2024, 15:52
Nejdříve: Cože? Jak na sebe odkazovali?

Jinak se nám šifra moc líbila a když se dostavil nápad s příjmeními, pomohli jsme si vymýšlením běžných příjmení - Smith, Jackson, Williams tam prostě musely být a pak už to byla otázka chvilky. Příjemná záležitost!
Kesy  (org)
29. 1. 2024, 08:03
@Bára: Jackson a Stewart. Mali sme aj pokusy o to vytvoriť jeden cyklus, ale vyrobiť túto šifru bolo nakoniec pomerne náročné aj bez tej podmienky. Nakoniec sme uprednostnili to, aby tajnička KONSEL vyšla tak, aby boli na papieri písmená v správnom poradí.
Bára  (Popocatepetl)
28. 1. 2024, 22:46
Ahoj, měli jsme Smith, Williams, King, Johnson. Jak na sebe odkazovali, tak to pomáhalo najít další. Slabina šifry je, že ty poslední 2 předpokládám na sebe ukazují vzájemně, jaká to pls jdou? Naštěstí i ze 4 písmen šlo řešení odhadnout .
Vašek  (Katastrof technik)
28. 1. 2024, 22:18
Tady nám zavařilo pár nesprávných doplnění, které se tvářily hodně samozřejmě, třeba Hugh Hefner, Leonard (Nimoy) nebo Chuck (Norris). Odhadem po půlhodině jsme se konečně někde chytli s příjmeními a bylo jasné, že s googlem už to umlátíme. Ještě že tu byl signál :)
Jakub  (Dobře, ale vraťte se před večeří!)
28. 1. 2024, 17:20
Dost skoro sme si povedali, ako presne to chceme lustit, ale ani na jedno priezvisko sme dlhu dobu nevedeli prist. Tato sifra bola pre nas trochu utrpenim ...