ŠIFRY

1. ŠIFRA

PDF

DISKUSE K ŠIFŘEMartin Z.  (ŕjb)
7. 2. 2024, 19:03
Krásná šifra. Trestuhodně dlouho jsme to neskládali podle čísel, když skládat podle kategorií byla hned první věc, co jsme zkusili. Zpětně trochu nechápu naše netěsná pozorování "Tam chybí neděle, to jsou jenom věci do šestky!" a později "Nee, tam jsou dokonce jenom objekty do pětky." Asi bylo ještě ráno.
Kaja  (TMA)
2. 2. 2024, 20:44
Pridavam se do skupiny Vaskovych prikyvovavacu. Moc se mi libila, obzvlaste asi to, ze jsme v tymu kazdy mel v zapiskach jen nejakou cast informace, takze finalni napad spojovani na zaklade poradi stal dve otazky - kolik mame dilku a kolik mame kategorii :) Pak jsme slozili tu jednicku, tak rikam, jak nas orgove pekne troli. O to vic jsem byla prekvapena, kdyz Tom zacal cist nejakou tajenku. Zajimalo by me, jestli to nekdo dal bez strihani :)
Yenya  (coredump)
30. 1. 2024, 19:23
Ten moment, kdy jsme složili jedničku, pak složili dvojku, a pak si uvědomili, že číst se bude šedý čtvereček, a budeme tím pádem muset tu jedničku složit znovu, ať zjistíme, kde v ní ten šedý čtvereček byl!
Ivo C.  (Albert Stallone)
29. 1. 2024, 21:20
Krásná šifra, kde všechno dá smysl, obdivuji konstrukci, ale jak píšou ostatní, na jedničku Palapeli poněkud těžká:) Od této chvíle budeme v časovém stresu...
Petr  (O.H.L.A.)
29. 1. 2024, 15:49
Jdu od začátku a vypadá to, že budu přikyvovat Vaškovi. Taky mi přijde dobré, když se na šifře nemají zkoušet náhodné postupy nebo dvě ekvivalentní varianty, z nichž jedna vyjde. Je jasné, že je potřeba použít stejná pořadí v různých kategoriích, aby se výsledek dal řadit. Jen jsem si při skládání dělal hlavu z toho, z které strany se nakonec bude tvar písmenkovat, a to se taky krásně vyřešilo! Jediná výtka - ten analytický krok byl na jedničku na Palapeli příliš těžký a když se tým kratšího doletu vydá tou druhou cestou, tak už se špatně dostává zpět. Ale pro nás lahůdka!
Vašek  (Katastrof technik)
28. 1. 2024, 22:09
Pro mě jedna z nejlepších letošních šifer. Napoprvé chce člověk skládat množiny jako např. {jaro,léto,podzim,zima}, což ale nijak nevyužívá uspořádání prvků množiny – uspořádání by se naopak hodilo v druhém kroku pro řazení toho, co dostanu. To je prostě krásné... miluju, když se dá šifra luštit tím, že přemýšlím nad tím, jaké informace mám a co se s nimi dá a nedá dělat. A to konečné čtení taky super!
Jakub  (Dobře, ale vraťte se před večeří!)
28. 1. 2024, 17:17
Clovek si mysli, ze lusti sifru, kde ma pracovat s kategoriami a ono sa to spaja inak. Nechali sme sa teda okabatit, ale bol to pekny zazitok :)