ŠIFRY

9. ŠIFRA – KRÁTKÁ

PDF

DISKUSE K ŠIFŘETíman  (org)
28. 1. 2019, 23:18
Vojenské jednotky už jsme slyšeli z více stran, je to super nápad, ale bohužel nás vůbec nenapadly.
Aleš  (Vepři ve při)
28. 1. 2019, 17:19
Podle mě je to super nápad, ale akosi nefunguje. Vidím dva důvody - první je první sloupec, který na desítky vede způsobem "no, mimo jiné jsou to všechno desítky, když to v tom chcete najít". Druhý důvod je, že jednotky jsou tak jasné fyzikání jednotky, že nad tím luštitel dál moc nepřemýšlí (my jsme si pořádně ani neřekli, že to jsou jednotky). Mít tam nějakou rotu nebo intenzivní péči, bylo by to něco k prozkoumávání. A pak je tu tlak v závěru hry, a máme 11% úspěšnost. Každopádně se mi to ale nápadově líbilo.
Ivo  (Albert Stallone)
28. 1. 2019, 14:37
Dáváme tomu max. 15 minut. Během této doby jsme se k řešení ani nepřiblížili - a i po znalosti principu mi šifra připadá nějaká, divná. Neelegantní. Nevím, jestli by nám tady pomohla hodina či dvě navíc, trochu pochybuji... Ale těžko říct, 15 minut luštění je na nějaké objektivní zhodnocení málo... Jak píše Index, byly tady lepší týmy... :)
INDEX  (Fušenky)
28. 1. 2019, 10:59
Kdyby první sloupec byl ve formě podstatných jmen (penalta, klíč, šalina,...), tak jsme možná měli šanci. Takhle nemám pocit, že bychom správnou myšlenku poznali, i kdybychom do ní narazili čelem. Což byl předpokládám úmysl a byly lepší týmy. Dobře jim tak.